Europa League 2018-2019
Europa League 2018-2019
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Ufa 0-0 DomžaleDinamo Stadion26 Lugh. 16:00
Ventspils 0-1 BordeauxVentspils Olimpiskais Centrs26 Lugh. 16:45
Kairat Almaty 2-0 AZ AlkmaarAlmaty Ortalik Stadion26 Lugh. 17:00
Spartaks Jurmala 6-0 La FioritaSlokas stadions26 Lugh. 17:00
Tobol Kostanay 2-1 PyunikKostanay Central Stadium26 Lugh. 17:00
Viitorul Constanta 2-2 VitesseStadionul Viitorul26 Lugh. 17:00
Rudar Velenje 0-2 Steaua Bucarest26 Lugh. 17:30
Balzan 2-1 Slovan BratislavaTa' Qali Stadium Nazzjonali26 Lugh. 18:00
Chikhura Sachkhere 0-0 MariborTsentraluri Stadioni26 Lugh. 18:00
Hapoel Haifa 1-1 FH Hafnarfjordur Qiryat Eliezer26 Lugh. 18:00
Torpedo Kutaisi 3-0 VikingurGivi Kiladze26 Lugh. 18:00
Dudelange 2-1 DritaJos Nosbaum26 Lugh. 18:30
RB Lipsia 4-0 HackenRed Bull Arena26 Lugh. 18:30
Apoel Nicosia 5-0 Flora TallinnGSP26 Lugh. 19:00
CSKA Sofia 3-0 Admira WackerBalgarska Armija26 Lugh. 19:00
Djurgarden 1-1 Mariupol IllichivetsTele2 Arena26 Lugh. 19:00
Honved 1-0 Progrès NiederkornBozsik Stadion26 Lugh. 19:00
Maccabi Tel Aviv 2-0 RadnickiNetanya Municipal Stadium26 Lugh. 19:00
Molde 3-0 LacAker Stadion26 Lugh. 19:00
Zalgiris 1-0 VaduzLithuanian Football Federation stadionas26 Lugh. 19:00
Zrinjski 1-1 VallettaStadion HŠK Zriinjski26 Lugh. 19:00
Jagiellonia Byalistok 1-0 Rio AveStadion Miejski26 Lugh. 19:20
Shakhtyor Soligorsk 1-1 Lech PoznanStroitel26 Lugh. 19:30
Dinamo Brest 4-3 AtromitosRegional Sport Complex Brestskiy26 Lugh. 19:45
LASK Linz 4-0 Lillestrom 26 Lugh. 19:45
Nordsjælland 1-0 AIK SolnaFarum Park26 Lugh. 19:45
B36 Tórshavn 0-2 BesiktasGundadalur26 Lugh. 20:00
FC Santa Coloma 1-0 ValurEstadi Comunal d'Aixovall26 Lugh. 20:00
Genk 5-0 Fola EschKRC Genk Arena26 Lugh. 20:00
Gornik Zabrze 0-1 Trencin26 Lugh. 20:00
Hajduk Spalato 1-0 Slavia SofiaPoljud26 Lugh. 20:00
Olimpia Lubiana 5-1 CrusadersStožice26 Lugh. 20:00
Sutjeska 0-1 AlashkertStadion Gradski Nikšić26 Lugh. 20:00
The New Saints 2-1 Lincoln Red ImpsPark Hall26 Lugh. 20:00
San Gallo 2-1 Sarpsborg 08AFG Arena26 Lugh. 20:15
Atalanta 2-2 SarajevoMapei Stadium - Città del Tricolore26 Lugh. 20:30
Partizan Belgrado 1-0 TrakaiStadion FK Partizan26 Lugh. 20:30
Željezničar Sarajevo 1-2 Apollon LimassolGrbavica26 Lugh. 20:30
Aberdeen 1-1 BurnleyPittodrie Stadium26 Lugh. 20:45
Dundalk 0-0 AEK LarnacaOriel Park26 Lugh. 20:45
Hibernian 3-2 Asteras TripolisEaster Road26 Lugh. 20:45
Osijek 0-1 Glasgow RangersGradski Vrt26 Lugh. 20:45
Spartak Subotica 2-0 Sparta Praga26 Lugh. 20:45
DAC Dunajska Streda 1-3 Dinamo Minsk26 Lugh. 21:00
Stjarnan 0-2 FC Copenaghen26 Lugh. 21:00
Siviglia 4-0 UjpestRamon Sanchez Pizjuan26 Lugh. 21:45